Futboll: Otranti fiton me rezultat të thellë

Nga ndeshjet e kaluara

Ne ndeshjen e xhiros së XI-të të ligës së dytë futbollistike të Malit të Zi, ekipi Otrant Olimpik fitoi me rezultatin e thellë 5:0 kundër Jedinstvos së Bijello Poles në fushën e kësaj të fundit.

Golat për ekipin e Otrantit u shënuan nga Mollabeqiri (2), Divanoviq, Paviqeviq dhe një autogol.

Me këto fitore të javeve të fundit ekipi i Otrant Olimpik kthehet përsëri në garën për pjesen e sipërme të tabeles së klasifikimit.

Tabela e klasifikimit

# EKIPI ND. FIT. BAR. HUM. G+ G- GR PIKËT.
1. Berane 11 7 1 3 19 12 7 22
2. Mladost Lješkopolje 1970 11 6 3 2 20 10 10 21
3. Mornar 11 5 5 1 17 4 13 20
4. Bokelj 11 5 5 1 15 3 12 20
5. Lovćen 11 5 5 1 13 8 5 20
6. Otrant-Olympic (-3) 11 5 4 2 21 8 13 16
7. Igalo 11 4 3 4 14 12 2 15
8. Ibar 11 3 5 3 7 11 -4 14
9. Jezero 11 4 2 5 10 15 -5 14
10. Jedinstvo 11 3 1 7 6 20 -14 10
11. Čelik 11 1 1 9 7 25 -18 4
12. Cetinje 11 0 1 10 4 25 -21 1