Daily Archives: June 15, 2020


  • Ndahet nga jeta Moikom Zeqo, shkrimtari dhe studiuesi i njohur

    Ndahet nga jeta ne moshen 71 vjecare Moikom Zeqo. I cilesuar si enciklopedi dhe nje nga zerat e rendesishem te kultures, Moikom Zeqo eshte ndare nga jeta mengjesin e sotem. Ai vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë (leucemi) dhe ishte nën kurim të vazhdueshëm. Moikom Zeqo lindi më 3 qershor 1949 në qytetin e […]


  • Ulqini prezanton ofertën turistike në Prishtinë, premtojnë ulje të çmimeve

    Nënkryetari i Komunës së Ulqinit, Astrit Hoxha, njoftoi të hënën në  Prishtinë se kanë bërë zbritje të çmimit të shërbimeve për sezonin turistik në Ulqin. “Pas një periudhe 3 mujore, komuna e Ulqinit ka paraparë disa lehtësira, ka miratuar një pako ekonomike dhe për tatimin e patundshmërinë kemi bërë zbritje” tha Hoxha gjatë konferencës për […]


  • BIÇIKLETË PËR NXËNËSIN MË TË MIRË

    Nga Ali Gjeçbritaj Të mërkurën me 10 qershor në mbrëmje të përbashkët me kujdestarin e klasës dhe drejtorin e shkollës nxënësit e klasës së nëntë të shkollës fillore “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu”  në Ostros i thanë lamtumirë shkollës së tyre të dashur. Është kjo gjenerata e gjashtëdhjetë e tetë e  gjysmë maturantëve që ka dalë […]