Daily Archives: November 27, 2019

 • Për 24 orë shqiptarët e Amerikës mbledhin afro 3 milion dollarë

  Nga Beqir SINA – New York Shqiptarët në SHBA shpërndar në disa grupe, me qasje të ndryeshme në rrjetet sociale, po mbledhin para për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti NEW YORK : Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shqipërinë ditën e djeshme, shumë shqiptarë anekënd botës u mobilizuan për t’ju ndihmuar në njërën apo […] • Nesër Maratona e Pavarësisë Shkodër – Ulqin i kushtohet viktimave të tërmetit

  Me rastin e tërmetit katastrofal që goditi Shqipërinë, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi solidarizohet me shtetin amë për t’iu ardhur në ndihmë viktimave dhe çdo qytetari shqiptar të prekur nga kjo fatëkeqësi natyrore. Ju njoftojmë se tashmë Këshilli Kombëtar ka anulluar aktivitetet festive, ku mjetet financiare të parapara për këto evenimente festive […]


 • Strehim dhe ushqim, afaristi ulqinak hap dyert për 5 familje durrsake

  E nderuara Nënë Shqipëri dhimbja jote është dhimbje për të gjithë ne. Në këtë kohë shumë të vështirë dëshiroj të shprehi ngushëllimet më të përzemërta për humbjen e të dashurve tuaj, kështu shkruhet në një mesazh të pronarit të lokalit Saranda në Ulqin, transmeton Ulqini Online. Andaj, ashtu siç e kemi zakon të ndihmojmë njëri […] • Qytetarët e Ulqinit mbledhin dhe dërgojnë ndihmë për banorët e Durrësit

  Nën organizimin e NGO ”Amaneti” qytetarët e Ulqini kanë mbledhur dhe dërguar ndihmë për banorët e Durrësit. Siç mësohet nga faqja e kësaj shoqate në rrjetet sociale, ndihmat e mbledhura tashmë janë ngarkuar dhe janë në rrugë për në qytetin e Durrësit, shkruan Ulqini Online. Solidariteti i popullatës shqiptare gjithandej por edhe fqinjëve është mjaft […] • ANULOHEN AKTIVITETET E PARAPARA PËR SHËNIMIN E 28 NËNTORIT

  Me rastin e tërmetit katastrofal që goditi Shqipërinë, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi solidarizohet me shtetin amë për t’iu ardhur në ndihmë viktimave dhe çdo qytetari shqiptar të prekur nga kjo fatëkeqësi natyrore. Ju njoftojmë se aktivitetet e parapara të mbahen me rastin e shënimit të Ditës së Flamurit Kombëtar anullohen, përveç Maratonës […]


 • SOLIDARITET PËRBALLË KËSAJ FATKEQËSIE NATYRORE

  Nga Frank Shkreli Tërmeti që goditi rëndë Shqipërinë, me pasoja viktimash dhe dëme të mëdha materiale, është pa dyshim, një fatkeqësi natyrore ekstreme. Fatkeqësi të tilla shkaktojnë, në minimum, ndërprerje të jetës normale,e në ekstremitet humbje jete, tronditje fizike dhe shpirtërore, për të mos thenë edhe tmer në radhët e njerëzve të prekur nga tragjedi […]