Daily Archives: November 26, 2019


  • Tërmeti në Durrës, raportohet për gjashtë viktima dhe qindra të lënduar

    Të paktën gjashtë viktima u raportuan nga Ministria e Mbrojtjes, dy gra në Thumanë, tre viktima në rrënojat e një ndërtesave në Durrës dhe një qytetar i cili ka rënë nga ballkoni në Kurbin, raportojnë mediat shqiptare. Qindra forca të ushtrisë, policisë dhe forcave civile janë vënë në gatishmëri të situatës në tre zona, ku […]


  • Tërmet i fuqishëm godet Ulqin

    Në orët e para të mëngjesit të ditës së marte, në orën 03:55, një tërmet i fuqishëm ka goditur qytetin e Ulqinit. Shumë qytetarë kanë dalur nga shtëpitë dhe banesat e tyre nga friga e ndonjë termeti tjetër. Tërmeti ishte me magnitutë 6.2 dhe epiqendër kishte Detin Adriatik, afer Durrësit. Lëkundjet e forta u ndjenë […]