Daily Archives: November 24, 2019

  • Art Ujkashi kampion i turneut nderkombetar në Tivar

    Karatesiti i Klubit ”Albulena” nga Ulqini Art Ujkashi u shpall kampion i turneut nderkombetar ,,TROFEJ BARA 2019″ në lufta për kadeta në kategorinë -57 kg. Ne kategorine e Artit ka pasur 15 garues nga Kroacia, Bosnja, Kosova, Shqiperia dhe Mali i Zi, mësohet nga ky klub, trasnmeton Ulqini Online. Ndersa para ti rezultat te shkelqyer […]  • Lexoni apelin e Lëvizjes URA për diasporën tonë në SHBA

    Lëvizja qytetare URA ka dalur me një kumtesë për opinion. Kumtesen e plotë mund ta lexoni më poshtë pa ndërhyrje. URA apelon tek dijaspora: Ne vizit erdhen ato qe shesin dhe shkatrrojne Ulqinin Te nderuar bashkeatdhetare ne SHBA Ju bejme thirje qe ne emer te dashurise per kombin tuaj dhe ne emer te arsyes te […]


  • SHBA vlerëson patriotin shqiptar, Nju Yorku dekoron mërgimtarin tonë

    Nju Yorku vishet Kuq e Zi / SHBA vlerëson patriotin shqiptar, Nju Yorku dekoron Frank Shkrelin në Ditën e Pavarësisë të Kombit Nga Gazeta Telegraf 23 Nëntor, 2019 SHBA, vlerëson patriotin shqiptar/ Nju Jorku dekoron ish-drejtorin e VOA-s, Frank Shkreli për nder të Ditës së Pavarësisë së Kombit Shqiptar. Përgatiti Ëngjëll Musai Drejtor i “Telegraf” […]