Articles Posted in the " Sporti " Category


 • Kupa e Malit të Zi në taekwondo – Sukses i ulqinakëve

  Të dielën me datë 30.11.2014 në Podgoricë u mbajt kupa e Malit të Zi për vitin 2014 në sportin olimpik të Taekwondo-së. Në këtë kampionat u paraqitën 9-të klube me mbi 150 garues. Klubi i Taekwondos-së Ulqini u paraqit me 11 garues të cilët patën këtë suksesë. Gjithësejt garuesit e KT Ulqinit fituan 13 medalje, […]


 • Antigona Rama dhe Marko Daboviq kampionë të Malit të Zi

  Më 23 nëntor 2014 në Tivar u mbajt Kampionati i Karatesë së Malit të Zi për kadetë, juniorë dhe seniorë të rinj U21, në të cilin karateistët e Klubit të karatesë “Ulqini” u kurorëzuan me 7 medalje, prej tyre 2 të arta, 2 argjendta dhe 3 të bronzta. Në këtë Kampionat Klubi i karatesë “Ulqini” […]


 • Basketbollisti Samir Shaptahu nga Tivari gjatë ndeshjes humb vetëdijen

  Derisa sa po zhvilloheshin sekondat e fundit të ndeshjes Peja – Sigal Prishtina, Samir Shaptahoviq gjatë një depërtomi, goditi njërin prej lojtarëve të Sigal Prishtinës, duke rënë pastaj pa vetëdije në tokë. Siç shkruan faqja në internet Indeksonline, pas intervenimit të shpejtë të mjekëve, kaloi më e keqja për lojtarin më të mirë të ndeshjes.


 • Shqiptari Aaron Palushaj nga Ulqini po dridh pistën e akullt në Zagreb

  Hokeisti me prejardhje shqiptare Agron “Aaron” Palushaj, është ende 25-vjeçar, mirëpo në karrierën e tij ai ka pasur mjaft lëvizje deri më tash dhe po ashtu ka shijuar mjaft suksese. Ka fituar medalje botërore, ka luajtur në ligën më të fortë në botë, atë të SHBA-së NHL dhe së fundi i është bashkuar ligës kontinentale […]


 • Atletike: Jetmiri zë vendin e tretë në Berane

  MALSORI I RI NGA VUTHAJT PO SHENDRIT NE ATLETIKE Jetmir Gocaj eshte nje ylle i atletikes qe me performacen e tije po shkelqen ne garimet qe po mbahen ne Plave Guci e me gjere. Jetmiri koheve te fundit ne garimet qe u mbajten per rajonin e Beranit dhe Rozhajes ne konkurencen 35 garuesve zuri vendin […] • Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri – Serbi (foto)

  SI U FESTUA NË ULQIN NDESHJA SHQIPËRI – SERB NGA TIFOZËT E SAJ ULQINAKË Shkruan:  Muhamet Nika, Përpjekja e parë sportive për të ringjallur ndeshjet e vjetra sportive në futboll ndërmjet dy kombëtareve, asaj të Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd – shqiptarëve dhe serbëve,si dikur, pas luftës së Kosovës , u pa se dështoi. Takimi […]