Articles Posted in the " Sporti " Category • Agjencioni Tika riparon tyrbenë e familjes Pulti

  Agjencioni turk për investime Tika në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe familjen Pulti është duke riparuar tyrben e kësaj familje e cila ndodhet tek stacioni i vjetër i autobusave në Ulqin. Vlera e projektit është 10 000€, shkruan Vijesti. Bilal Pulti, nipi i Adem dhe Fatime Pultit, trupat e të cileve prehen në tyrbe, […]


 • Atleti kosovar ”mbush bateritë” në Ulqin për Rio 2016

  “Jemi në përgatitje në Ulqin për edicionin e ri, ku na presin shumë gara të rëndësishme”, tha Musa Hajdari, atlet i KA Rogana dhe kombëtares së Kosovës. Sportistët që janë potencial për Lojërat Olimpike punojnë pareshtur për të ngritur cilësinë e tyre. Në Kosovë disa nga sportistët llogariten si brumë i mirë për të prezantuar […] • Sukseset e Klubit të karatesë “REI”

  KC REI dominon prej gares ne gare.Te dielen me daten 06.12.2014 KC REI merr pjese ne tuerneun internacional ne Podgorice. Ne kete turne morren pjese 46 klube me 727 garues. Karate Club REI renditet ne vendin e 5(peste) ne plasmanin gjeneral. Karate Club REI arrine te sjelle 6(gjashte) medalje te arta, 3(tre) medalje te argjenda […]


 • Ardiana Karamanaga dhe Medina Kanaqi korrin sukses në Durrës

  Gjatë vikendit të kaluar me datë 07.12.2014 në Durrës u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin e Taekwondo-së kupa e Durrësit. Në këtë turne morrën pjesë rrethë 120 garues  nga vendet rajonale, poashtu në këtë turne morri pjesë edhe klubi i Taekwondo-së Ulqini me 4 garues dhe një refer. Klubi i Taekwondo-së pati këtët suksesë, 4 […]
 • Diellëza Rama shkëlqen në Podgoricë (foto)

  Karateistja e re dhe me perspektivë Diellëza Rama nga klubi karatesë Ulqini ka shkëlqyer në turneun ndërkombëtar të karatesë të mbajtur ditën e diele në Podgoricë. Diellëza ia arriti që të ngadhnjejë në dy disiplina, në kata dhe në luftëra duke sjellur në Ulqin dy medalje ari.