Articles Posted in the " Sporti " Category • Basketboll: Kenan Spahiu, shqiptar i dytë te Fenerbahçe, finalist i Euroligës

  ASNN – Fenerbahçe ka siguruar kualifikimin në finalet e Euroligës së basketbollit për meshkuj. Ekipi turk i basketbollit kaloi në këtë fazë të rëndësishme falë fitores së tretë ndaj Makabit të Tel Avivit. Takimi i luajtur në Izrael ka përfunduar vetëm pas shtesës me rezultatin 75-74. Fenerbahçe bëhet kështu i pari ekip që siguron pjesëmarrjen […]


 • Paraqitje e pëlqyeshme e ulqinakëve në Tiranë

  Taekwondo Top Tirana Open 2015 Gjatë javës që lamë pas me datë 18.04.2015 në Tiranë u mbajtë turneu ndërkombëtar në sportin olimpik të Taekwondo-së “Tirana open 2015”. Në këtë aktivitet sportiv morën pjesë rrethë 400 garuesë nga 7 vende si: Italia, Shqipëria, Kosova, Greqia, Mali i Zi, Bullgaria, Maqedonia.Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqitë në […] • ”Tivarasit bëhen xheloz”: Voznjacki mund të vinte në Tivar

  Njëri ndër lajmet kryesore sportive në Mal të Zi këto ditë ka qenë ardhja e tenistës së njohur daneze Karolina Voznjacki në Ulqin. Voznjacki në vitin 2010 ka qenë numri 1 e botës në tenisin e femrave. Mirëpo Tivarasait janë ”bërë xheloz”. Faqja barinfo.me tregon se në fillim Federata e tenisit të Malit të Zi […]


 • Karolina Voznjacki mbërrin në Ulqin (foto)

  Tenistja daneze Karolina Voznjacki ka mbërritur mbrëmjen e së martes në aeroportin e Podgoricës  rreth orës 19. Mësohet se ajo menjëher është nisur për në Ulqin ku ditët në vazhdim do të paraqitet në ndeshjet e parapara të saja. Voznjacki do të jetë tenistja më e mirë që do marrë pjesë në turneun Fed Cup […] • PJESËMARRJA MASIVE DËSHMI E NJË PUNE SERIOZE PROFESIONALE 40 VJEÇARE

  Ulqin – Klubi i Karatesë “Ulqini” në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe Federatën e Karatesë së Malit të Zi organizoi të dielën, më, 05.04.2015, në sallën e shkollës fillore “Marshali Tito” në Ulqin Turneun XIV Ndërkombëtar të Karatesë “Ulqini Open 2015”. Turneu u organizua me rastin e Ditës së Ulqinit dhe 40-vjetorit të themelimit […]