Articles Posted in the " Sporti " Category

  • Shqiptari Aaron Palushaj nga Ulqini po dridh pistën e akullt në Zagreb

    Hokeisti me prejardhje shqiptare Agron “Aaron” Palushaj, është ende 25-vjeçar, mirëpo në karrierën e tij ai ka pasur mjaft lëvizje deri më tash dhe po ashtu ka shijuar mjaft suksese. Ka fituar medalje botërore, ka luajtur në ligën më të fortë në botë, atë të SHBA-së NHL dhe së fundi i është bashkuar ligës kontinentale […]


  • Atletike: Jetmiri zë vendin e tretë në Berane

    MALSORI I RI NGA VUTHAJT PO SHENDRIT NE ATLETIKE Jetmir Gocaj eshte nje ylle i atletikes qe me performacen e tije po shkelqen ne garimet qe po mbahen ne Plave Guci e me gjere. Jetmiri koheve te fundit ne garimet qe u mbajten per rajonin e Beranit dhe Rozhajes ne konkurencen 35 garuesve zuri vendin […]  • Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri – Serbi (foto)

    SI U FESTUA NË ULQIN NDESHJA SHQIPËRI – SERB NGA TIFOZËT E SAJ ULQINAKË Shkruan:  Muhamet Nika, Përpjekja e parë sportive për të ringjallur ndeshjet e vjetra sportive në futboll ndërmjet dy kombëtareve, asaj të Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd – shqiptarëve dhe serbëve,si dikur, pas luftës së Kosovës , u pa se dështoi. Takimi […]