Articles Posted in the " Sporti " Category

 • Vdiq ish trajneri i Otrantit

  Në moshën 50 vjeçare në Kinë vdiq ish trajneri i klubit futbollistik Otrant nga Ulqini Millovan Minja Preleviq. Preleviq nga muaji janar i këtij viti ishte trajner i klubit kinez Hangzha. Përveç trajner i Otrantit ai ka qene trajner edhe i klubeve të njohura malazeze se Buduqnost, Petrovac, Kom dhe Mlladost. Preleviq ka qenë i […]


 • Kosovarët ia mësyjnë Ulqinit

  Në vendkalimin kufitar mes Shqipërisë dhe Malit të Zi në Muriqan, kolona të gjata të automjeteve ka pasur gjatë ditës së marte, shkruan Gazeta Metro. Metro gjendet në vendin e ngjarjes dhe një kolonë e gjatë prej 1 kilometër shihet në Muriqan. Veturat po presin në radhë që disa minuta, shumica e tyre janë turistë […] • Hadi Resulbegu shpallet garuesi më i sukseshëm i turneut në Sarajevë

  Të shtunën me datë 15.06.2019 në Sarajevë u mbajtë turneu ndërkombëtar ISKRA OPEN 2019. Në këtë turne klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 9 garues. Anëtarët e ekipit të Taekwondo-së fituan 6 medalje të arta dhe një të argjendit. Me medalje u kurorzuan garuesit: 🥇 Medina Kanacevic, Hana Tivari, Vesa Dervishi, Sumeja Bisha, Amell […]


 • Përfundoi turneu ”Trofeu i Ulqinit”

  Të dielën me 09.06.2019 në Ulqin u mbajtë trofeu i parë i Ulqinit në sportin e Taekwondo-së. Me rastin e 15 vjetorit të themelimit të klubit organizohet turneu ndërkombëtarë nga klubi i Taekwondo-së Ulqini. Në këtë aktivitet sportiv u paraqitën 420 garues, 36 klube nga 5 vende, kështu mësohet nga prof. Fikret Dushku. Turneu përfundoj […]


 • Kosova e mrekullueshme, fiton në Bullgari (video)

  Kosova ka vazhduar formën e mrekullueshme. Ka arritur të marrë tri pikë të plota midis Bullgarisë duke fituar 3 me 2. Një gol i Elbasan Rashanit në sekondat e fundit të ndeshjes i dha tri pikët Kosovës. I pari shënoi Rashica, ndërsa Bullgaria arriti të përmbyste gjithçka duke barazuar në pjesën e parë e duke […]


 • Futboll: Kosova dhe Mali i Zi barazojnë në Podgoricë

  Kosova dhe Mali i Zi u ndanë në barazim në ndeshjen e luajtur kësaj të premte në Podgoricë. Rezultati përfundimtar i takimit të sotëm është 1:1. Golin për Kosovën e shënoi Milot Rashica ndërsa për Malin e Zi Mugosha. Pas dy ndeshjeve në Grupin A, Kosova ka dy pikë në vendin e tretë, derisa Mali […]


 • Të dielen turneu ndërkombetar i taekwondo-së në Ulqin

  Klubi i Taekwondo-së Ulqini për nder të 15 vjetorit të themelimit të klubit, organizon turneun ndërkombëtar në Taekwondo. Turneu do të mbahet të dielen me 09.06.2019 në sallën e shkollës fillore “Marshal Tito“ me fillim në ora 09.30h, kështu mësohet nga një njoftim i klubit të Taekwondo-së Ulqini . Ftojmë të gjithë qytetarët që të […]


 • Pragndeshje Mali Zi – Kosovë, futbollistët shqiptarë me fanella të ndryshme

  Shkruan Gjekë Gjonaj Nesër mbrëma në stadiumin e “ Buduqnostit” në Podgoricë do të luhet ndeshja ndërmjet Malit të Zi dhe Kosovës, e vlefshme për grupin “A” eliminator të “Euro 2020” . Paralajmërimi i mëhershëm se për futbollistët e përfaqësueses së Kosovës do të përballen pikërisht me Malin e Zi për shqiptarët e këtushëm ishte […]


 • Ibrahim Cena, talenti i ri i basketbollit të Mornarit të Tivarit

  Quhet Ibrahim Cena dhe është 18 vjeçar. Jeton në Tivar por origjina e familjes së tij është nga Ftjani i Krajës. Në ndeshjen finale të plejoff-it të ligës së Malit të Zi ndërmjet Buduqnostit, ekipit që luajti në euroligë këtë vit, dhe Mornarit ra në sy paraqitja e të riut Ibrahim Cena. Vet prezenca e […]