Articles Posted in the " Sporti " Category

 • Lorik Cana dëshiron të ndërtojë në Ulqin fushë sportive

  Në Ulqin qëndroi ish-Kapiteni i Kombëtares shqiptare Lorik Cana Ai u prit nga Kryetari i Ulqinit Loro Nrekiq dhe bashkëpunëtorët e tij. Duke i dëshiruar mirëseardhje, kryetari Nrekiq foli për Ulqinin, projektet zhvillimore e theks të veçantë i kushtoi talenteve sportive futbollit dhe sporteve të tjeramësohet nga Komuna e Ulqinit, transmeton Ulqini Online. Nga ana […]


 • Vazhdon aksioni për KF Otrant Olympic

  Nesër, më 25 tetor, vazhdon akcioni për mbledhjen e donacioneve për klubin e futbollit Otrant Olympic. Stenda do të vendoset tek hyrja në Pazarin e Ulqinit nga ora 9:00 deri në orën 14:00, dhe në shetitoren e Ranës nga ora 19:00 deri në orën 22:00. Të gjithë të interesuarit mund ta përkrahin klubin duke blerë […]


 • Regjistrohu në Maratonën e Pavarësisë Shkodër – Ulqin 2019

  Për të tetin vit me rradhë, Këshilli Kombëtar i Shqiptarëve në Mal të Zi, në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe Bashkinë e  Shkodrës, organizon Maratonën e Pavarësisë Shkodër – Ulqin 2019. Më 28 nëntor 2019 në ora 09:00, përballë  godinës së Bashkisë së Shkodrës, do të bëhet nisja e maratonistëve, ndërsa caku përfundimtar do […]


 • Starton on-line platforma për donacione GO FUNDME për KF Otrant Olympic

  Në kuadër të fushët për mledhjen e mjeteve për KF Otrant Olympic është hapur platforma on-line GO FUND ME për donacione. Administrator i platformës është ish fudbollisti i Klubit Allmir Koka i cili jeton dhe punon ne SHBA. I bëjmë ftesë të gjithë qytetarëve, në veçanti atyre në diasporë të japim kontribut për mbijetimin e […]


 • “Të mbështesim ekipin tonë, të mbështesim Otrant Olimpik”

  Të dielen, më 20 tetor, në shetitorËn e Ranës do të organizohet aktiviteti i parë në kuadër të fushatës për mbledhjen e donacioneve për klubin e futbollit Otrant Olympic. Të gjithë të interesuarit do të kenë mundësinë të përkrahin klubin duke blerë kuponin i cili do ta ketë vlerën e 10 euro. Në Ranë do […]


 • Lorjat e të rinjëve Ankona 2019, pjesmarrës edhe nga Ulqini

  Gjatë tre ditëve, me datë 27-28-29.09.2019 në qytetin e Ankonës në Itali u zhvilluan lojërat e të rinjëve, lojëra të cilat organizohen njëherë në 3 vjetë. Në këto lojëra u paraqitën 16 vende, mbi 1000 garues, ku janë të përfshira 11 disiplina sportive olimpike, ndër tjera është edhe sporti i Taekwondo-së, kështu mësohet nga KT […]
 • Fotofakti: Në Ulqin fitojnë, në qytete tjera sponzorizojnë basketbollin

  Për krizën më të madhe të sportit në qytetin e Ulqinit në dekaden e fundit kanë folur dhe diskutuar mjaft qytetarë të cilët edhe nuk i përkasin botës së sportit. Probleme të mëdha janë me futbollin i cili vazhdon me gara falë angazhimit të lojtarëve vendas kurse klubi i basketbollit Ulqini kohë më parë ka […]


 • Taekwondo: Sara Kraja kampione ballkanike

  Taekwondo Kampionati Ballkanik 2019 Përfaqësim dinjitoz i sportistëve nga ekipi i Taekwondo-së Ulqini në kampionatin Ballkanik me përfaqësuesen e Malit të Zi të cilët grumbulluan 8 medalje ballkanike. Gjatë vikendit me datë 13-15.09.2019 në Bullgari në qytetin e Samokovit u mbajtë kampionati Ballkanit për të gjitha kategoritë në të dy diciplinat ndeshje dhe forma. Në […]