Articles Posted in the " Sporti " Category


  • Tenis: Rrezart Cungu kampion i Malit të Zi në kategorinë e seniorëve

    Klubi i tenisit Bellevue, këtë fundjavë ishte nikoqir i turneut shtetëror për seniorë, ku morren pjesë garuesit më të mirë të Malit të Zi. Në finalen e turneut që u mbajt pasditën e së dielës, Rrezart Cungu para publikut dhe përkrahësve të vet u shpalli kampion i turneut duke mposhtur Igor Saveliqin nga Podgorica me […]  • Edhe kështu, ulqinakët marrin pjesë në kampionatin online

    Federata Europiane e Taekwondo-së në bashkëpunim me kompaninë DAEDO  do të organizojnë kampionit e parë ONLINE në diciplinën e Formave. Kampionati do të mbahet me datë 04-10.05.2020 Live në rrjetin Youtube nëpërmjet kanalit zyrtarë të Taekwondo-së Europiane. Një aktivitet i cili për herë të parë do të mbahet në këtë mënyrë si rezultat i situatës […]  • Kanaqi dhe Kraja fitojnë bursë si sportiste të dalluara

    Te hënën në Ministrin e Sportit që qeverrsisë së Malit të Zi u bë ndarja e busrave për sportistët më të talentuar. Në bazë të rezultateve të vitit 2019 dy sportiste nga klubi i Taekwondo-së Ulqini Medina Kanaqeviq dhe Sara Kraja fituan bursen sportive për vitin 2020, kështu mësohet nga klubi i Taekwondo-së Ulqini.