Articles Posted in the " Sporti " Category

 • Xhaka e Shaqiri gjunjëzojnë Serbinë (video)

  Zvicra ka arritur të mposhtë Serbinë në një ndeshje të zjarrtë në Rusi. Ishin dyshja shqiptare Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri që me paraqitje fantastike e mposhtën Serbinë, transmeton Koha.net. Mitroviq kishte kaluar Serbinë në epërsi në minutën e pestë, rezultat me të cilin përfundoi edhe pjesa e parë. Në pjesën e dytë në skenë […]


 • Ulqin 1977: Fotografi e rrallë e Fadil Vokrrit

  Publikohet një fotografi e rrallë e Vokrrit në moshën 17-vjeçare Është zbuluar një fotografi kur legjenda e Kosovës në futboll, Fadil Vokrri, kishte filluar karrierën në klubin lokal, KF Llapi.Fotoja është shkrepur në Ulqin, kur ky klub ishte atje për t’u stërvitur për sezonin e ri.Vokrri është në mes dhe mund ta dalloni derisa edhe […]


 • Ekskluzive: Jehona nga vizita e tenistit Cungu në Shtëpinë e bardhë

  Presidenti Trump shënojë : “Ditën e Sportistve të rinjë në Shtëpinë e Bardhë” Nga Beqir SINA – New York Rrezart Cungu – i ri shqiptar nga Ulqini , mysafirë në Shtëpinë e Bardhë WHITE HOUSE : Presidenti i SHBA, Donald Trump, javën e fundit të muajit Maj, mbajti një takim i cili quhet : “Youth […]


 • Trofeu i 12-të për klubin e Taekwondo-së Ulqini gjatë sezonit pranveror

  Vjen dhe trofeu  i 12 për klubin e Taekwondo-së Ulqini gjatë sezonit pranveror. Taekwondo Ulqini fiton kupën e vendit të parë në turneun “Fojnica open”. Të shtunen me datë 02.06.2018 në Sarajevë u mbajtë turneu ndërkombëtar për të 21 vit me radhë “Fojnica open” 2018. Në këtë aktivitet sportiv Taekwondo Ulqini u paraqit me 22 […]
 • Së shpejti dokumentar për historinë e futbollit të Ulqinit

  Së shpejti pritet të publikohet për herë të parë një film dokumentar për historin e futbollit të Ulqinit. Këtt radhë për këtë projekt është përkujdesur ish futbollisti i mirënjohur ulqinak Jakup Betuzi i cili që disa koh është duke punuar ne këtt projekt. Dokumentari për historinë e futbollit ulqinak do të perfshijë të gjitha ngjarjet […]


 • Taekwondo ULQINI kampion i dyfishtë në Mal të Zi

  Dy trofe për klubi e Taekwondo-së Ulqini Sot me datë 13.05.2018 në Podgoricë u mbajtë kampionati i Malit të Zi në sportin olimpik të Taekwondo-së për kategorinë e pionirëve në të dy diciplinat Forma dhe Dyluftim. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 29 garues në të dy diciplinat. 25 garues dolën të suksesshëm. Në […]


 • Selita shpallet kampione e turneut në futboll në Anë të Malit

  Zona e Anës së Malit ditë e më shumë po zbrazet nga të rinjtë dhe numërohen në gishta aktivitet kulturore dhe sportive në këtë anë. Një aktivitet sportiv i përvjetshëm në Anë të Malit i cili arrin sado pak të grumbullojë të rinjtë është turneu i futbollit të vogël ku ndeshjet luhen në mes të […]