Articles Posted in the " Sporti " Category

 • Futboll: Ja përforcimet e Otrantit për sezonin pranveror

  Klubi i futbollit Otrant Olympic njofton qe ka perfunduar afati kalimtar dimëror. Fillimisht Klubi ka rinovuar marreveshtjet me Zaim Divanoviq dhe Valentin Rudoviq të cilët janë produkte të shkollës të futbollit të klubit tonë, kështu mësoeht nga ky klub. Përveç të përmendurve, klubi angazhoi edhe disa lojtarë të tjerë në reparte të ndryshme të lojës. […] • Tenisti nga Ulqini mund të luaj për përfaqësuesen e Kosovës në Davis Cup

  Tenisti i talentuar nga Ulqini Genc Selita mund të luaj për përfaqësuesen e Kosovës në turneun e madh ”Davis Cup”. Kështu së paku tregon trajneri i Kosovës Jeton Hadërgjonaj për Gazeten Blic në Kosovë. Përfaqësuesja e Kosovës në Tennis do të marrë pjesë në turneun e madh ‘Davis Cup’. Kosova në këtë garë udhëhiqet nga […]


 • Klubi basketbollit ”Ulqini” po kalon një vit shumë të suksesshëm

  Me fitoren e djeshme ndaj KB Ibar ekipi i Ulqinit siguron pjesmarrjen ne superlige ku 4 vendeve të para i bashkohet Buduqnosti dhe Mornari (2 ekipe qe kan siguruar vendin ne cerekfinalen e Kupes Europes) duke formuar 6-shën qe do ndeshet per titullin. ”Nje sukses pas te cilit qendron programimi afatgjate ne KB Ulqinit. Puna […]
 • Fatos Beqiraj nderohet nga Federata e Futbollit të Malit të Zi

  Fatos Beqiraj, është nderuar me plaketë nga Federata e Futbollit të Malit të Zi. Në ceremoninë e shpalljes së më të mirëve të vitit, Beqiraj është nderuar për një të arritur të veçantë – për zhvillimin e 50 ndeshjeve me përfaqësuese të Malit të Zi, shkruan Koha Ditore. Për 50 ndeshje me fanellë të përfaqësueses, […]


 • Rrezart Cungu shpallet sportisti i vitit në Ulqin

  Sot Komuna e Ulqinit organizoi pritjen tradicionale të fundvitit në ambientet e hotelit Mediteran. Gjatë kësaj mbrëmje u shpërblyem nxënësit më të mirë, punonjësit më të mirë të policisë në Ulqin, punonjësit më të mirë shëndetsorë  dhe më të dalluarit  nga Shërbimi i Shpëtimit dhe të Mbrojtjes. Në këtë aktivitet u shpallë edhe sportisit më […]


 • Tenisti nga Ulqini Nermin Hoxha fitues i turneut Masters Seniors Albania

  Nga data 23 deri me 27 dhjetor në Tiranë është mbajtur turneu Masters Seniors Albania 2017. Tenisti nga Klubi Bellevue i Ulqinit Nermin Hoxha arrit të shpallej kampion i këtij turneu. Hoxha në finale fitoi ndaj  Genajd Shypheja nga TK Tirana me rezultatin e pastës 2:0 (7-5: 6-1). Në këtë mënyrë tenisti nga Ulqini përmbylli […]


 • ANDREA DRAGOJEVIQ NËNKAMPIONE NË KAMPIONATIN BALLKANIK

    Garuesja e Klubit te karatese ,,Rei’’ Andrea Dragojeviq shpallet nënkampione në Kampionatin ballkanik për kadet, junior dhe u21 senior i cili u mbajt ne Herceg Novi. Andrea u kurorzua me medaljen e argjende ku u tregua shume  e fuqishme ku ajo ishte superiore deri ne finale. Ajo ne luften e pare ishte e lire […]