Articles Posted in the " Kronikë " Category

 • Aksident komuniacioni në Kruç, lëndohen tre persona

  Në një aksident të komunikacionit të ndodhur në Kruç mengjesin e se dieles rreth ores 6:15 mësohet se janë lënduar tre persona. Siç njofton policia, transmeton cdm, mësohet se në këtë aksident të ndodhur në rrugën magjistrale Tivar – Ulqin janë përfshirë tre automjete. Hetimet për këtë aksident vazhdojnë.


 • Shqetësime për privatizimet në Ulqin (video)

  Sindikatat e pavarura kritikojnë procesin e privatizimit në Komunën e Ulqinit duke e cilësuar atë si të dështuar dhe me pasoja të rënda ekonomike dhe sociale. Ata kërkojnë që privatizimet e ndërmarrjeve shoqërore tu nënshtrohen një rivlerësimi dhe rishqyrtime me qëllim që të zbutet sadopak situata e krijuar. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Ali Salaj […]

 • Vende interesante të lira të punës në Ulqin – Kërkohen edhe dy mjekë

  Shoqata joqeveritare ”PROMUL” në kuadër të projektit ”NDIHMESË NË ZGJIDHJEN E PROBLEMEVE NË TREGUN E PUNËS NË ULQIN” i cili është përkrahur edhe nga komuna e Ulqinit në konkursin për organizatat joqeveritare vazhdon me publikimin e konkurseve për vendet e lira të punës në qytetin tonë. Publikimi i konkurseve është vetëm njëra pikë nga disa […]


 • Projekti “ SHPORTA E RAMAZANIT 2015 ”

  XHAMIA E KLLEZNËS – Këshilli i Xhamisë së Klleznës dhe Forumi Rinor i Xhamisë së Klleznës, me rastin e muajit të bekuar të Ramazanit, për të tretin vit me radhë ndërmerr një aktivitet humanitarë në bashkëpunim me ju bamirës të nderuar në ndarjen e ndihmave që do t’iu dedikohen: jetimëve, skamnorëve, personave me aftësi të […]
 • 17 fëmijë nga Ulqini u bënë synet me teknologjinë më të fundit (foto)

  Dje ne qytetin e Shkodres Mexhlisi i Bashkesise islame te Ulqinit ne bashkepunim me shoqaten Istanbul dhe me mbeshtetjen e Bashkise se Burses u organizua synetimi kolektiv nga kirurget specialiste nga Turqia. Mexhlisi i Bashkesise islame te Ulqinit ftoi besimtaret e vet permes hytbeve te xhumase dhe mediave te veta qe te lajmërohen prane organeve […]