Articles Posted in the " Kronikë " Category


 • Aksident në Krruç (video, foto)

  Në rrugën magjistrale Ulqin – Tivar ditën e premte në orët e drekës ka ardhur deri të një aksident komunikacioni. Aksidenti ka ndoshur në Krruç . Akoma nuk kemi informacione nëse ka të lënduar por sipas fotografive dhe video inçizimit nga vendi i ngjarjes aksidenti nuk ka qenë aspak i lehtë.
 • 13 persona dyshohet se kundërligjshëm uzurpuan 10 000 metra katrorë tokë

  Komuna e Ulqini ka dorëzuar dje në prokurorinë e shtetit 11 akuza kundër 13 personave të dyshuar për uzurpim të paligjshëm të tokës shtetërore në Krruç, shkruan Vijesti. Sipas të dhënave të përfaqësuesit të Komunës, Burim Kroma, të cilat edhe gazetari i të përditshmes “Vijesti” i ka parë, në mënyrë të paligjshme janë zënë më […]


 • Termeti i katërt brenda 24 orëve

  Tërmetet vijojnë të godasin qytetin e Tuzit, lëkundjet e të cilit janë ndjerë edhe në Ulqin por edhe në pjesën veriore të Shqipërisë. Tërmeti më i fundit është ai i orës 11:01 i ditës së marte me intensitet 3 njësi të shkallës Rihter me epiqender në mes të Podgoricës dhe Tuzit. Po të marten, rreth orës […]


 • Dy tërmete të njëpasnjëshme në Tuz, dridhen Ulqini dhe Shkodra

  Një tërmet me intensitet 3.9 njësi të shkallës Rihter është shënuar sot rreth orës 15.42 minuta ku lëkundjet kanë qenë të forta dhe janë ndjerë fort në Tuz e Podgoricë. Dridhjet janë ndjerë edhe Ulqin e Shkodër. Lëkundjet kanë qenë të forta dhe kanë zgjatur për disa sekonda, madje janë ndjerë edhe në kryeqytetin Shqiptar, […]


 • E pazakontë për këtë kohë, temperatura e ujit të detit 20 gradë

  Sot ne Ulqin mbajti mot kryesisht i kthjellët dhe i nxehtë. Temperaturat e ajrit në orën 14 ishte 33 gradë, por ajo që është karakteristikë dhe jo e zakontë për këtë kohë është temperatura e ulët e ujit të detit e cila për ditë të tëra vazhdon të jetë e ulët. Sipas Entit hidrometeorologjik të […] • Shqipëri – Mali i Zi: Rriten masat e sigurië në pikë kufitare Muriqan Sukubinë

  Rreziku nga kërcënimet  për vendet e Ballkanit ka bërë që Shqipëria dhe Mali i Zi të përforcojnë masat në pikat kufitare. Zv/drejtori i përgjithshëm i policisë së kufirit dhe migracionit të Shqipërisë Genc Merepeza i cilëson për momentin kufinjtë të sigurtë, por shton se vigjilenca është maksimale. 2 vendet kanë instaluar në pikën kufitare të […]