Articles Posted in the " Kronikë " Category • Projekte për Ulqinin (video)

  Këto ditë në plazhet e Ulqinit vërehet një fluks i madh i turistëve si nga rajoni ashtu edhe nga Evropa. Për mbarëvajtjen e sezonit turistik janë përkujdesur dhe angazhuar të gjitha strukturat e Komunës së Ulqinit. Në një intervistë dhënë Zërit të Amerikës, kryetari i Komunës së Ulqinit, z. Fatmir Gjeka ,paraqiti objektivat e kësaj […] • Kujdes nga parat e falsifikuara – Padi penale ndaj 4 personave

  Drejtoria e policisë gjatë javës së kaluar kanë sekuestruar monedha të falsifikuara prej 50 dhe 100 euro. Për këtë vepër janë ngritur paditë penale kundër katër personave nga Berane, Novi Pazari, Peja dhe Tivari, shkruan “Dan”. Personat në fjalë janë arrestuar dhe iu është shqiptuar masa e arrestit prej 48 orëve. Dënimi për këtë vepër […]


 • Aksident në Ujmirë, rruga Ulqin – Tivar, lëndohen 8 veta (foto)

  Mbrëmjen e së dieles rreth orës 19:30 në vendin e quajtur Ujmirë në rrugën Ulqin – Tivar ka ndodhur një aksident komunikoacioni ku janë lënduar 8 persona. Njëri nga të lënduarit mësohet se është lënduzar rëndë dhe është transportuar për në Qendren klinike në Podgoricë, shkruan Vijesti. Nga Drejtoria e policisë nuk janë mësuar emrat […]


 • Miliarderi rus Abramovich ka vilën e tij në Krruç të Ulqinit (foto)

  Roman Abramovichin mund ta njihni si pronari i klubit futbollistik anglez Chelsea. Ai poashtu është në mesin e rusëve më të pasur, me një pasuri prej 9.7 miliardë dollarë sipas revistës amerikane “Forbes”. Por ajo që ju mund të mos e dini është se Abramovichit i pëlqen shumë bregdeti mediteran. Miliarderi rus besojeni ose jo […] • Ja lista e liderëve me të pashëm në botë, Rama lë pas Gjukanoviqin

  Portali amerikan “Hottest Heads of State” ka publikuar listën me 197 liderët më të pashëm në botë. Kryeministri Edi Rama renditen në vendin 22, duke lënë pas liderët e shteteve shumë të rëndësishme, ndërsa në listë është përfshirë edhe presidenti Bujar Nishani, i cili renditet i 112-i. Rama renditet tetë vende pas presidentit amerikan, Barack […]


 • Dasho Draga sjell në Ulqin “Oldtimer Fest Ulqini 2015” (foto nga aktiviteti)

  Sot në Ulqin nën organizimin e Klubit të oldtajmerave ”Ulcinium” u organizua takimi i tetë i makinave të vjetra “Oldtimer Fest Ulqini 2015”. Në këtë manifestim kanë marrë pjesë rreth 30 oldatjamera. Meritë të posaçme për këtë aktivitet kanë Dasho Draga dhe Valentin Margjokiq të cilët njëheri janë edhe organizator të manifestimit.