Articles Posted in the " Kronikë " Category


 • Të shtunën: Marshimi për në Tarabosh, rast për mos tu humbur

  Marshimi i pervitshem per ne Tarabosh, edicioni 4, diten e shtune, date 10 Janar 2015. Nje dite e vecante me pjesemarrjen masive te te rinjve dhe te qytetareve Shkodrane dhe nga i gjithe vendi. Ne ora 09.00 deri ne 09.15 grumbullimi para Hotel Rozafa. Ne ora 09.30 nisja me bicikleta dhe me autobuz me destinacion […]


 • Nuk do të lejohet që profiti të jetë më i rëndësishëm se shëndeti

  Ministri i bujqësisë dhe zhvillimit rural, Petar Ivanoviq, ka paralajmëruar  dënime më të ashpra në sferën e sigurisë së ushqimit, duke theksuar se nuk do të lejohet që fitesa të jetë më e rëndësishme se shëndeti i njerëzve. Më parë është publikuar regjistri i 39  prej 50 mishtoreve në të cilat sipas analizave të inspekcionit […]


 • Luftë krimit ekonomik në Kosovë – Është ngrirë edhe një vilë në Ulqin

  Fusha e krimeve ekonomike është fushë e vështirë dhe shumë e komplikuar, ngase veprat penale kryhen nga njerëz intelektual të cilët i dinë veprimet e tyre dhe i fshehin ato,prandaj edhe luftimi i këtyre krimeve është më i vështirë në krahasim me krimet tjera. Kështu vlerëson në një intervistë për KosovaPress, Koordinatori për Luftimin e […] • Dr Ganimete Hoxha, mjekja e vitit 2014 në Mal të Zi (FOTO)

  Dr Ganimete Hoxha eshte vleresuar nga shoqata e mjekeve te Malit te Zi me titullin “Doktor Branko Zogovic” per vitin 2014, me motivacionin “per kontribut te veçante ne pune dhe afirmimin e parimeve humane te profesionit” Cmimi vjetor “Doktor Branko Zogovic” eshte titulli me i larte qe ndahet nga shoqata e mjekeve ne Mal te […]


 • Aksident tek lokali Pallma në Ulqin – Lëndohen dy gra

  Dy  gra E.V. (32) dhe F.S. (58) janë lënduar mbrëmë në një aksident të ndodhur afër lokalit Pallma në Ulqin. Gratë deri sa ishin ishin në në trotuar janë goditur nga një ”Golf 3” me tabela regjistrimi të Ulqinit të drejtuar nga A.S., shkruan Vijesti. Gratë e lënduara janë dërguar në spital të Tivarit dhe […] • Ja cili është personazhi shqiptar i vitit 2014 (video)

  Është Ballist Morina personazhi i vitit 2014, i cili mori numrin më të madh të votave në sondazhin e organizuar nga Top Channel në faqen e tij të internetit. Në vend të dytë vjen kryeministri Rama dhe në të tretin Kombëtarja e futbollit. “Grupi i parë është ndikuar nga ngjarjet e ndeshje Serbi-Shqipëri dhe ngjarjet […]


 • Komuna e Ulqinit organizon koktejin e fundvitit (video)

  Në hotelin ,,Mediteran,,  u organizua kokteji tradicional i fundvitit. Në prani të një numri të madh  të të ftuarve fjalën e rastit e mbajti  Kryetari i Komunës së Ulqinit Z.Fatmir Gjeka  i cili  bëri  një vlerësim të punës në vitin 2014 dhe  projektet  që priten të  realizohen  në vitin e ardhëshëm. Ai edhe me këtë […]