Articles Posted in the " Politikë " Category

 • Hillary Clinton gati të shpallë kanidaturën për Presidente 2016 !

  BEQIR SINA, New York Të dielën në një video mesazh Hillary Clinton ka për të shpallur kandidaturën e saj për Presidente e 45-të, dhe e para grua në historinë e SHBA, në se ajo fiton, përmes një mesazhi që do të përcillet për kombin amerikan në video mesazh në mediat sociale, ka thënë një personi […]


 • Abazoviq: Rama u keqinterpretua

  Në lidhje me deklaratën e fundit të kryeministrit shqiptar Edi Rama u prononcuan shumë politikanë të spektrit politik në Mal të Zi. Njëri nga to, Dritan Abazoviq, mendon se deklarata e Ramës është keqinterpretuar. “Shumë herë unë i janë përgjigjur pyetjeve të tilla, megjithatë, jo edhe rreth deklaratës të fundit nga Edi Rama. Një politikë […]


 • Ambasadori i Shqipërisë në Podgoricë Filo i dërgon letër falenderimi Gjekës

  Letër falenderimi Kryetarit te komunës së Ulqinit Ambasadori i Republikës së Shqipërisë në Podgoricë Z. Ernal Filo i ka dërguar një letër falenderimi Z. Fatmir Gjeka ,Kryetar i Komunës së Ulqinit. Në letër Ambasadori shpreh falenderimet e sinqerta për sic thotë,,organizimin dinjitoz të aktiviteteve me rastin e ,,Ditës së Komunës së Ulqinit,,dhe vecanërisht për nderimin […]


 • Rama dhe Thaçi në një intervistë të përbashkët nga Kalaja e Ulqinit (video)

  Edi Rama dhe Hashim Thaçi flasin në një intervistë të përbashkët. Si i shohin ata relacionet e shqiptarëve në Rajon, të ardhmen e tyre dhe Europën? Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, të shtunën janë shpallur qytetarë nderi të Ulqinit, për rolin e tyre në promovimin e paqes dhe dialogut […] • ”Batutë” unike e Ramës në Ulqin

  Nuk kanë munguar batutat e kreut të qeverisë së Shqipërisë në vizitën e tij në Ulqin. Por kjo e Ramës ishte unike. Shprehja e fundit gjatë fjalimit të tij ”për këtë qytet nuk është e thjeshtë për mos me të zan i ziu marak“ do të mbetet gjatë në kujtesen e ulqinakëve. Kryeministri Edi Rama […]