Articles Posted in the " Politikë " Category

 • Gjeka dhe Haxhibeti urojnë Ditën e Pavarësisë së Malit të Zi

  Me rastin e 21 Majit – Ditës  së Pavarësisë së Malit   të Zi, urim  të  gjithë qytetarëve të Komunës së Ulqinit i kanë dërguar Kryetari i Komunës  Fatmir Gjeka dhe Kryetari i Kuvendit  Fuad Haxhibeti. Në urim ndër të tjera thuhet se pas nëntë viteve nga  Pavarësia, Mali i Zi është shoqëri stabile e cila […] • Gjeka sulmon ish kolegët e tij: UDSH po zhduket

  Forumi Rinor i Unionit Demokratik të Shqiptarëve ditë më parë ka akuzuar qeverisjen lokale në Ulqin për jotransparencë dhe keqpërdorime të shumta të mjeteve buxhetore. Kryetari i komunë së Ulqinit Fatmir Gjeka hodhi poshtë këto  akuza duke shtuar se pas tyre qëndron Zenka, kryetari i këtij subjekti. “Më shumë se 60 për qind e fondeve […] • Ashensori në Kala “rrënon” koalicionin e partive shqiptare në Ulqin?

  Lifti i paraparë që të ndërtohet në Kalanë e Ulqinit duket se rrezikon seriozisht koalicionin e partive shqiptare, Forca dhe Partia Demokratike, të cilat aktualisht qeverisin me këtë qytet me mbështetjen e këshilltarëve të partisë URA të Dritan Abazoviqit. Kryetari i komunës së Ulqinit Fatmir Gjeka ka deklaruar se konkursi për zgjidhjen urbanistiko-arkitektonike për Ranë […]


 • 9 Maji, Dita e Evropës – Mesazhi i Gjekës

  Kryetari i Ulqinit Fatmir GJeka me rastin e Ditës së Evropës, 9 Majit i ka dërguar një mesazh urimi qytetarëve me urimet më të mira për anëtarësim sa më të shpejtë në familjen e madhe evropiane. Në mesazhin e tij ndër të tjera thuhet : Kam kënaqësinë e veçantë që t ju uroj Ditën e […]


 • 3 Maji, Dita Botërore e Lirisë së Shtypit – Mesazhi i Gjekës

  Kryetari i Komunës Fatmir Gjeka uron Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit Në mesazhin e tij thuhet se ,,Pa liri të shprehjes së lirë të mediave dhe gazetarëve nuk ka shoqëri të hapur dhe demokratike. Kjo është aksiomë e dëshmuar në tërë botën, kështu është dhe në Ulqinin tonë. Të bindur në atë që një […]


 • KRYETARI I UDSH-së ZENKA TAKOHET ME AMBASADOREN E SHBA-së

  Të mërkurën, në selinë e Unionit Demokratik të Shqiptarëve, kryetari i kësaj parti Mehmed Zenka me bashkëpunëtorë pritën Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, znj. Margaret Ann Uyehara, në kuadër të vizitës së saj zyrtare në Ulqin, njofton shërbimi për informim i UDSH-së. Duke e falënderuar znj. Uyehara për respektin dhe konsideratën e treguar […]


 • Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara viziton Ulqinin

  Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Mal të Zi Margaret Uyehara ka nisur ditën e sotme turin e vizitave në qytetin tonë. Ajo fillimisht u takua me Kryetarin e Komunës së Ulqinit Z. Fatmir Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij. Në një bisedë të hapur dhe shumë miqësore u prekën një sërë temash me interes të […]


 • Rama dhe Gjukanoviq takohen në Bruksel – Ja tema e bisedës

  Gjukanoviqi në takim edhe me Ramën Kryeministri i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq, i cili merr pjesë në Samitin për Ballkanin, i cili zhvillohet në Bruksel, organizuar nga Komisioni Europian, është takuar me homologun e Shqipërisë, Edi Rama me të cilin ka diskutuar rreth projektit të autostradës Adriatiko-Joniane, projekt i cili lidh Malin e Zi […]