Articles Posted in the " Sociale " Category
 • Ulqinaku më i vjetër feston 100 vjetorin e lindjes (foto)

  Ka mbushur plot 100 vjet dhe gëzon shëndet të mirë, nipat  embesat janë përkujdesur që të i’a festojnë këtë ditë. Personi për të cilin bëhet fjalë është Fadil Elezaga dhe është qytetari më i vjetër i Ulqinit, së paku kështu shpehen shumica e komentuesve në rrjetat sociale pasi nuk dihet nëse ndonjë person tjetër ka […] • Gjyste Vulaj tregon pasuritë: Kam hotel, restorant, shtëpi në Ulqin…

  Këngëtarja Gjyste Vulaj njihet për performancat e saj të ‘çmendura’ dhe dihet se rreth vetes ka shumë fansa. Meqenëse prej kohësh është aktive në botën e muzikës nuk kanë se si të mungojnë edhe të ardhurat, shkruan lajmi.net Se sa është e pasur Gjyste Vulaj është diskutuar shpesh por ajo ka vendosur që publikisht të […]


 • MËSOJENI FËMIJËN TUAJ TË LUAJ PA PAISJE MODERNE

  Nga Alinda Sukaliqi Ndoshta ajo çka më shumë i duhet fëmijës tuaj është thjeshtë loja, dhe ajo të mos përfshijë TV-në, kompjuterin, telefonin celular ose tabletat. Megjithate, shumë lehtë është t’i shpjegoni fëmijës  që egzistojnë mënyra të ndryshme argëtimit  që mund të kalohet koha  e lirë. Deri sa jemi duke  bërë punet e përditshme ,fëmija  […] • Vit të mbarë, o ju shkollarë

  Gjekë Gjonaj Sot  të gjitha institucionet e arsimit parashkollor, fillor dhe të mesëm, sikurse të gjitha institucionet simotra në Malin e Zi ,  në Komunën e Ulqinit kanë çelur dyert e tyre për të nisur  vitin e ri shkollor 2016/2017 . Drejtuesit e këtyre institucioneve kohën e pushimeve verore e  shfrytëzuan   për përgatitjet e fundit […]