Articles Posted in the " Rajoni " Category


 • ”Do të ketë zhvillime të reja në aksin Shkodër-Muriqan”

  Ulqini këtë vit është ka shënuar një rënie të mysafirëve në krahasime me vitet e kaluara. Arsyet për këtë janë të shumta por njëra ndoshta vlen për tu theksuar. Drejtori i Organizatës Turistike të Kosovës Shkelzen Rizaj kohë më parë ndër shumë arsye potencon pikën e kalimit kufitar Muriqan – Sukubinë, shkruan Ulqin Online. ”Kalimi […]


 • Rruga Shëngjin-Velipojë shkurton kohën e udhëtimit për në Ulqin

  Rruga Shëngjin-Velipojë shkurton kohën e udhëtimit me Malin e Zi Tiranë, 30 gusht – Qeveria shqiptare është shumë afër finalizimit të projektit për ndërtimin e rrugës së Torovicës në Lezhë si dhe një sërë veprash të tjera infrastrukturore, ku një nga më të rëndësishmet është përfundimi i rrugës Shëngjin-Velipojë, që pritet të bëjë lidhjen me […] • BAZA AJRORE E NATO-s NË KUÇOVË NJË LAJM SHUMË I MIRË PËR SHQIPËRINË

   Nga Frank Shkreli Muaji i gushtit është zakonisht një periudhë, kur  njerzit në përgjithsi –përfshirë edhe ata të politikës — shkojnë në pushime dhe si rrjedhim asgjë nuk ndodhë në politikë as në diplomaci.  Mezi presim të na pushojnë edhe veshët nga grindjet dhe debatet skandaloze politike – është pra një periudhë letargjike, pasive dhe […]

 • Namik Dokle dhe Pavle Goranoviq hapin Panairin e Librit ”Ulqini 2018”

  Edicioni I 18-të i Panairit të Librit “Ulqini 2018”, hap siparin nga data 3-8 gusht në shëtitoren e Plazhit të Vogël, pranë lokalit “Hollegro”. Panairi i sivjetshëm realizon vazhdimësinë e traditës së organizimit të kësaj veprimtarie që pritet me shumë interes nga qytetarët e Ulqinit dhe pushuesit, të cilët e kanë shumëfishuar numrin e banorëve […]


 • Keqardhje e thellë nga shqiptarët e Amerikës për vdekjen e Adem Demaçit

  Nga Beqir SINA – New York Shprehje ngushëllimi dhe keqardhje të thellë janë reagimet e para të shqiptarëve të Amerikës, në rrjetet sociale pas marrjes së lajmit për vdekjen e Adem Demaçit Deputetët e Kosovës mbajtën një minutë heshtje në shenjë respekti. Adem Demaçi, ishte një mik i madh i disa liderve, e veprimtarve, të […]