Articles Posted by the Author:

 • Pamje te bukura nga Katërkolla, festë në Plavë (foto, video)

  Pame të bukura vine nga Katërkolla ku nxënës të shkollës fillore me flamuj kombetar festojnë në mënyrë modeste festen e Ditës së Flamurit.   Ndërsa në Plavë për nder të kësaj feste, nën organizimin e KNSh-së në Pallatin e Kulturës u shfaq program festiv në bashkëpunim me Shoqatën “Alpet Shqiptare” dhe SHKA “Maja e Karajfilit”. […]


 • UDSH: 28 Nëntori, dita më e rëndësishme në historinë moderne të kombit tonë

  Unioni Demokratik i Shqiptarëve iu uron festën e madhe gjithëkombëtare ,,Ditën e Flamurit” të gjithë shqiptareve kudo që janë. Në këtë ditë feste të 28 Nëntorit, ditës më të rëndësishme në historinë moderne të kombit tonë UDSH shpreh urimet më të mira të gjithë shqiptarëve, me dëshirën dhe urimin më të sinqertë që kjo ditë […]


 • Promovohet doracaku në gjuhën shqipe “ Jeta e shëndetshme e diabetikëve”

  Shoqata e diabetikëve “ Rrethi i klatër” promovoi sot në Ulqin doracakun në gjuhën shqipe “ Jeta e shëndetshme e diabetikëve” dhe shpërndau falas doanacionin me vlerë nga ulqinaku Rifat Stankoviq, i cili jeton në Gjermani. Endokrinologeja nga Tivari Valentina Kaliniq në fjalën e saj përshëndetëse tha se tani e tutje diabetikët shqiptar jo vetëm […]


 • DN: Partia Demokratike shpenzoi para pa mbulesë?

  Partia Demokratike ka shpenzuar nga llogaria e partisë 23.000 € për të cilën nuk kishte dokumentacionin përkatës, ka vlerësuar Instituti i kontrollit shtetëor. Me këtë rastdo të merret edhe Prokuroria e Lartë të Shtetit. Sipas të përditshmes DN, mësohet se Institucioni i Kontrollit Shtetëror ka dhënë një opinion negativ në Raportin vjetor financiar të Partisë […]


 • Dita e Pavarësisë: Gjeka telegram urimi Nishanit, Ramës dhe Metës

  Me rastin e  28 nëntorit, Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë, kryetari i Partsë Demokratike, z. Fatmir Gjeka u ka dërguar telegram urimi: Presidentit, Bujar Nishani, Kryeministrit Edi Rama dhe Kryetarit të Parlamentit të Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta. Në telegram urimin e z. Gjeka thuhet: Partia Demokratike Kryetari Fatmir Gjeka Ulqin Krytarit të Parlamentit të […]

 • Antigona Rama dhe Marko Daboviq kampionë të Malit të Zi

  Më 23 nëntor 2014 në Tivar u mbajt Kampionati i Karatesë së Malit të Zi për kadetë, juniorë dhe seniorë të rinj U21, në të cilin karateistët e Klubit të karatesë “Ulqini” u kurorëzuan me 7 medalje, prej tyre 2 të arta, 2 argjendta dhe 3 të bronzta. Në këtë Kampionat Klubi i karatesë “Ulqini” […]