Articles Posted by the Author:


 • Gëzuar Krishtlindjet – Urimet nga subjekte të ndryshme

  Në mailin  e postës elektronike të Ulqini Online ka mbërritur urime me rastin e Krishtlindjeve nga ana e këtyre subjekteve: Mali Zi Pozitiv, Këshilli Nacional i Shqiptarëve,  kryetari i komunës së Ulqinit dhe Unioni Demokratik i Shqiptarëve. Urimet mund ti lexoni më poshtë në atë renditje ashtu si na kanë mbërritur. Urime të përzemrta edhe […]


 • Agjencioni Tika riparon tyrbenë e familjes Pulti

  Agjencioni turk për investime Tika në bashkëpunim me Komunën e Ulqinit dhe familjen Pulti është duke riparuar tyrben e kësaj familje e cila ndodhet tek stacioni i vjetër i autobusave në Ulqin. Vlera e projektit është 10 000€, shkruan Vijesti. Bilal Pulti, nipi i Adem dhe Fatime Pultit, trupat e të cileve prehen në tyrbe, […]


 • Atleti kosovar ”mbush bateritë” në Ulqin për Rio 2016

  “Jemi në përgatitje në Ulqin për edicionin e ri, ku na presin shumë gara të rëndësishme”, tha Musa Hajdari, atlet i KA Rogana dhe kombëtares së Kosovës. Sportistët që janë potencial për Lojërat Olimpike punojnë pareshtur për të ngritur cilësinë e tyre. Në Kosovë disa nga sportistët llogariten si brumë i mirë për të prezantuar […] • Nevoja për hapjen e transfuzionit në Ulqin

  Shkruan: Prim. Dr. Gani Karamanaga Materniteti në Ulqin u lejua si institucion jospitalor. Prej fillimit e gjithmonë, kemi kërkuar që fillimisht të hapet stacioni i transfuzionit në Ulqin, i cili do t’i paraprinte hapjes së sallës kirurgjikale. Në dy mandatet e mia si drejtor i Shtëpisë së Shëndetit në Ulqin, u jam drejtuar të dy […]


 • „Koha javore“ në kuadër të KKSH-së

  Podgoricë – Grupi i punës i Kuvendit të Malit të Zi, i përbërë nga deputetët Genci Nimanbegu (Forca e Re Demokratike), Dritan Abazoviq (deputet i pavarur) dhe Predrag Sekuliq (PDS), i kanë propozuar Kuvendit të Malit të Zi zgjidhjen për statusin e ardhshëm të gazetës “Koha javore”, të vetmes gazetë në gjuhën shqipe në Mal […]
 • In memoriam: Ibrahim Luka (1944-2014)

  Ditë më parë pikërisht me 29 nëntor 2014  vdiq në Nju Jork Ibrahim Luka, arsimtar në pension i artit figurativ. Ka lindur   me  6 mars 1944 në Brajshë të Anës së Malit(Ulqin). Shkollën fillore e ka kryer në Katërkollë. Ndonëse kishte dëshirë të regjistronte shkollën e mesme për dentist, duke parë prirjet e tia artistike […]