top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

feed-image Feed Entries
Abazoviq në udhëkryq - Kërkojnë nga ai që të dënojë ''ekstremizmin'' në Ulqin PDF Print E-mail
Saturday, 18 October 2014 11:38

Deputeti i Frontit demokratik Vladislav Bojoviq ka kërkuar nga deputeti Dritan Abazoviq që të dënojë ''promovimin e ekstremizmit në Ulqin'', gjë që sipas tij do të ndihmonte në uljen e tensioneve dhe afirmimin e vlerave multietnike jo vetëm në atë qytet por edhe në gjithë Malin e Zi.

 
Medojeviq kritikon shqiptarët në Mal të Zi PDF Print E-mail
Saturday, 18 October 2014 10:58

I pari i Lëvizjes për ndryshim dhe anëtar i kryesisië së Frontit Demokratik, Nebojsha Medojevq ka shkruar në llogarië e tij në Tviter se shqiptarët janë të bashkuar rreth, sipas tij, projektit të të ''Shqipërisë së madhe'' duke vlerësuar së punojnë në staza të gjata.
''Shqiptarët janë të bashkuar rreth projektit të Shqipërisë së Madhe. Kanë mbështetje serioze nga diaspora, marrëdhënie të shkëlqyera me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe progres drejt BE-së. Punë në stazë të gjatë'', shkroi Medojeviq.

 
FORCA: Kërkesa e Frontit Demokratik është qesharake dhe denigruese PDF Print E-mail
Thursday, 16 October 2014 12:38

FORCA – Reagim ndaj kërkesës së opozitës malazeze për dënimin e tifozëve të kombëtares shqiptare në Ulqin, Plavë dhe Tuz


Si partia më e madhe shqiptare në Mal të Zi, shprehim indinjatë të thellë ndaj iniciativës së opozitës (Frontit Demokratik) me në krye Nënkryetarin e Kuvendit të Malit të Zi Radulovic, për të dënuar tifozët e kombëtares shqiptare të cilët festuan të martën mbrëma në Ulqin, Plavë dhe Tuz.

 
Zenka: Verbëria shoviniste serbe dëshmoi urrejtjen e thellë ndaj kombit tonë PDF Print E-mail
Wednesday, 15 October 2014 11:30

Ndeshja e futbollit ndërmjet Serbisë dhe Shqipërisë ka kohë që është temë jo vetëm e qarqeve sportive por edhe më gjërë. Ngjarjet e mbrëmshme në stadiumin e Partizanit të Bepgradit nuk kishin të bëjnë asgje me një ndeshje futbolli. Tifozet serb që nga fillimi i ndeshjes duke fishkëlluar himnin kombetar, duke kënduar këngë gjatë gjithë ndeshjes ku thirrnin për mbytje për shqiptare e epizode tjera të panumërta vetëm kanë vertetuar pritshmërinë e arsyeshme për ngjarje të tilla në prag të kësaj ndeshje nga shiptarët.

 
REGJISTRI I BORXHEVE QË DUHEN PAGUAR NGA KOMUNA PDF Print E-mail
Monday, 13 October 2014 12:22

Shkruan Mihamet Nika

Këto shkrime në portale, kishin e kanë për qëllim të formojnë opinione  pozitive kundër krimit të organizuar në  qeverisjen vendore  për kallëzim  penal  të mundshëm.

•    Shkrimet do ti paraprijnë fushatës anti-krim që imponohet,  andaj koha do të dëshmojë se  nuk do të kursehen as emrat e zyrtarëve të cilët i krijuan ata  ....?!!!

 
Redaksinë e gazetës “Koha javore” e vizitoi Grupi i punës së Kuvendit të Malit të Zi PDF Print E-mail
Thursday, 09 October 2014 00:06

Të gjendet zgjidhje për një të ardhme të qëndrueshme

Podgoricë – Grupi i Punës së Kuvendit të Malit të Zi, i kryesuar nga deputeti dhe koordinatori Genci Nimanbegu, deputeti i opozitës Dritan Abazoviq (MZP) dhe Sllavica Mirkoviq, sekretare e Këshillit për sistemin politik në Kuvendin e Malit të Zi, vizitoi sot redaksinë e gazetës “Koha javore”.

 
Lani: Askush në Shqipëri nuk mendon për Shqipërinë e Madhe PDF Print E-mail
Tuesday, 07 October 2014 15:04

Shqipëria e përkrah pavarësinë e Kosovës, dhe nuk mendon për opsionin e të ashtuquajturës ‘Shqipëri e Madhe”, i ka thënë gazetës serbe ‘Danas’, Remzi Lani, Drejtori Ekzekutiv i Institutit të Mediave të Shqipërisë
“Asnjë parti politike në Shqipëri nuk është e bindur për diçka të tillë. Kjo është diçka për të cilën ne dëgjojmë jashtë Shqipërisë”, vlerëson më tej Lani.

 
Ripërsëritet thirrja për investitoret nga Kosova - Ejani investoni në Ulqin PDF Print E-mail
Friday, 26 September 2014 14:41

Ministri i Zhvillimit Ekonomik të Kosovës, Fadil Ismajli qëndroi për nje vizitë në qytetin tonë. Ai u prit nga Kryetari I Komunës Z. Fatmirt Gjeka dhe bashkëpunëtorët e tij.Në nje takim të hapur dhe tejet miqësorë u prekën shumë ceshtje me interes te perbashkët, me theks te veçantë në bashkepunimin ekonomik.

 
Kolegjiumi i kryetarit të Kuvendit të Malit të Zi diskutoi rreth të ardhmes së gazetës „Koha javore“ PDF Print E-mail
Wednesday, 24 September 2014 14:54

Kuvendi të gjejë zgjidhje të qëndrueshme

Podgoricë – Te gjithë përfaqësuesit e klubeve të deputetëve kanë përkrahur qëndrimin që Kuvendi i Malit të Zi, si themelues i gazetës „Koha javore“, të marrë pëgjegjësinë për gjetjen e zgjidhjes për një të ardhme të qëndrueshme të kësaj gazete.

 
Fuad Haxhibeti: Nuk kemi besim te Qeveria PDF Print E-mail
Monday, 22 September 2014 13:10

Bisedë me kryetarin e Kuvendit të Komunës së Ulqinit, mr. Fuad Haxhibeti

Koha javore: Z. Haxhibeti, koalicioni i ri qeverisës dhe Ju si kryetar i Kuvendit keni pak më tepër se gjashtë muaj që jeni në pushtet. Çfarë do të vlerësoni si të arriturat kryesore gjatë kësaj periudhe?
F. Haxhibeti: Çdo shumicë parlamentare si pikë kryesore e ka miratimin e buxhetit për atë vit kalendarik. Ne e kemi miratuar në kohë buxhetin për vitin 2014. Ndër pikat e tjera kryesore mund të përmendi edhe seancën e jashtëzakonshme për Kriporen e Ulqinit.

 
Një shqiptar zgjedhet kryetar i Kuvendit të Tivarit PDF Print E-mail
Saturday, 20 September 2014 12:19

Osman Subashiq (61) u zgjodh kryetar i Kuvendit komunal të Tivarit në mbledhjen konstitutive të saj.

Përndryshe z. Subashiq deri tani ka mbajtur funksionin e nënkryetarit të komunës së Tivarit dhe është anëtar i këshillit qendror i Partisë Social demokrate, kryetar i së cilës është Ranko Krivokapiq.

 
« StartPrev12345678910NextEnd »

Page 1 of 91

Lajmet e fundit

24 October 2014, 13.08
Shkruan: Gjylie RexhaGjithçka është politikë. Na e dëshmojnë çdo herë kur duhet që vendimet për NE të...
24 October 2014, 12.54
Ndodhi ajo që përflitej prej ditësh nën zë dhe që i gjithë opinioni publik shqiptar i druhej. Shqipëria...
22 October 2014, 21.49
Shkruan: Gjekë GjonajNdikimi  i presidentit amerikan Thomas Woodrov Wilson I shqetësuar për fatin e...
22 October 2014, 21.41
Ndeshja e fotbollit në mes Kombëtarës së Shqipërisë dhe asaj të Serbisë me 14 Tetor 2014 në stadiumin e...
22 October 2014, 15.35
Shkruan: Ismet KaramanagaUlqini shtrihet buzë detit, dhe deti ka qenë gjithmonë damari kryesor i zemrës...
21 October 2014, 21.52
Thirrjet skandaloze raciste ndaj shqiptarëve, nuk munguan edhe në ndeshjen e vlefshme për Ballkan Ligë,...
20 October 2014, 15.17
Shkruan: Gjylie Rexha Na duhen ngjarje të jashtëzakonshme për të nxjerr nga brendia jonë forcën e...

bottom
top

Opinione

Gjithçka është politikë - Në emër të qasjes ndaj Ballkanit!
Racizmi sllavo - grek, kërcënim për paqen në rajon
Forca e simboleve
Nikolaidis i njëanshëm rreth ndeshjes në Beograd- Fjolla Cakuli reagon ndaj shkrimit të tij për THEGUARDIAN
Thesari i Malësisë - krenari dhe shqetësim
Ndal sllavizmave në gjuhën shqipe

Turizëm

Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival
Beach volley në Prishtinë, në Ulqin ''sport i panjohur''

Diaspora

SHBA: Universiteti Oakland Michigan - Konferenca Ndërkombëtare e 2të për “Shqiptaret në Mal të Zi”
Nisi rrugëtimin në Nju Jork - Festivali i Filmit Shqiptar
Imam Edin Gjoni nga Ulqini, hoxha që u duartrokitë më shumë nga të krishterët në Nju Jork
Riçard Lukaj nderohet nga presidenti Nishani me urdhërin “Nderi i Kombit” (foto)
Fotolajm: Diaspora, donacion për veprimtarin e çështjes shqiptare

Sporti

Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)
Viti 1987: Sokol Kushta me supergol eleminoi Partizanin e Beogradit (video)
Barazim 1-1 - Berisha shpëton kombëtaren në fund (video)

bottom
please...