top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

feed-image Feed Entries
Turizëm


Video reportazh nga D'Olcinium International Festival PDF Print E-mail
Monday, 27 October 2014 16:11

Në Ulqin u mbajt Festivali Ballkanik i Folklorit, ku u promovua bashkëjetesa e popujve të Ballkanit dhe u paraqitën vlerat burimore të kulturës së Ulqinit. Festivali shënoi mbylljen e sezonit turistik në këtë qytet piktoresk bregdetar.

Për më shumë ndiqeni videon e përgaditur nga korespodenti i Zërit të Amerikës, Ali Salaj.

 
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin PDF Print E-mail
Monday, 20 October 2014 15:12

Shkruan: Ardi Hoti

Komuna e Ulqinit në Mal të Zi, prej 3 ditësh, është kthyer në një qytet feste ku i gjithë Ballkani është bashkuar në festivalin internacional të folkut dhe në një sërë aktivitetesh të tjera kulturore, në një kohë kur në rajon ka tensione verbale etnike. Në këtë evenet ra në sy fakti që shqiptarët, kosovarët, serbët, maqedonasit, malazezët dhe gjithë përfaqësuesit e Ballkanit, përveç paradës së përbashkët me flamuj në rrugët e Ulqinit, interpretuan dhe duartrokitën njëri-tjetrin.

 
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto) PDF Print E-mail
Monday, 13 October 2014 18:44

Nën udheheqjen e Kryetarit  te Komunes se Ulqinit  Z.  Fatmir Gjeka,sot u mbajt  Kuvendi vjetor i Organizatës turistike. Te pranishmit  moren ne shqyrtim  raportin e punes  te Organizates turistike  per vitin 2013 dhe  Informaten per rrjedhen e sezonit per vitin 2014. Te njejtet zgjodhen  Këshillin ekzekutiv   te Organizates turistike qe numeron shtete  anetare  dhe ate  mbikqyres qe do te kete  tre anetare.

 
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik PDF Print E-mail
Friday, 10 October 2014 13:36

Organizata Turistike e Ulqinit ne bashkepunim me Ministrine e turizmit si dhe Komunen e Ulqinit organizon manifestimin D olcinium International qe do te mbahet prej 16 deri me 19 tetor. Me kete manifestim Organizata Turistike do ta shpalle zyrtarisht te mbyllur sezonin turistike per vitin 2014 dhe njeherit do te fillojue kampanjen per vitin 2015.

 
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival PDF Print E-mail
Friday, 19 September 2014 14:04

Organizata Turistike e Ulqinit njofton të gjithë qytetarët që për herë të parë fiton në konkursin që është shpallur nga Ministria e turizmit lidhur me manifestimet që do të mbahen prej muajit të tetorit deri në dhjetor. Projekti  i cili është punuar nga Shërbimi i Organizatës Turistike ka të bëjë me manifestimin tre ditor e atë prej 16 deri me 18 tetor.

 
« StartPrev12345678910NextEnd »

Page 1 of 31

bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...