top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

feed-image Feed Entries
Kronike


A do të jenë pjesëmarrës në protestën e 14 nëntorit në Ulqin të gjithë politikanët shqiptarë? PDF Print E-mail
Sunday, 09 November 2014 00:09

Të protestojmë për dinjitet, STOP diskriminimit, duam të arsimohemi si shqiptarë - kjo është motoja e protestës së paralajmëruar për ditën e premte, me 14 nëntor 2014 me fillim nga ora 11 para komunës së Ulqinit.

Politikanët shiptarë në Mal të Zi pothuajse gjatë gjithë kohës kanë potencuar problemet me të cilat ballafaqohet arsimi shqip në këto troje por që rezultatet në teren nuk është që janë edhe aq për tu lavdëruar. Një pyetje interesante që shumë kush pyet është nëse diten e premte do të jenë të gjithë politikanët tanë prezent në këtë protestë, ndoshta të parë të këtij lloji në Ulqin.

 
Mbi 1.5 tonelatë qefull të zënë nga peshkataret shitet në kohë rekord (video) PDF Print E-mail
Saturday, 08 November 2014 23:43

Peshkataret ulqinak pasditen e te shtunes kanë arritu që në molin e plazhit të vogël të nxjerrin me shumë se 1,5 tonelata peshkë të llojit qefull.

Komentet për këtë rekord të këtij viti por ndoshta edhe më shumë janë të shumta. Por e verteta tjetër interesante është se i gjith peshku është shitur në kohë rekord dhe se në orët e mbrëmjes peshkataret ishin duke pastruar rrjetat për nisjen e radhës në peshkim.

 
Komuna: Për kredinë prej 1,2 milion euro, nën hipotekë 30 000m2 tokë? PDF Print E-mail
Saturday, 08 November 2014 16:30

Komuna e Ulqinit në mënyrë që të marrë kredinë prej 1,2 milion euro nga Atlas banka, do të duhet që nën hpotekë të vendos afër 30 000m2 tokë të taksapaguesve të qytetit të Ulqinit. Ky është përfundimi i bisedave disa mujore në mes të përfaqësuesve të Atlas bankës me udhëheqësve të komunës.

 
A e prishi qytetarja ruse imazhin e Kalasë së Ulqinit? PDF Print E-mail
Saturday, 08 November 2014 10:57

Një ndërtesë e nisur në Kalanë e Ulqinit nga investitorja ruse Olga Orlova nuk është më nën ingerencat e inspeksionit të ndërtimit, i cili ka konstatuar se qytetarja ruse ka tejkaluar përmasat të parapara me projekt dhe ja ka ndaluar ndërtimin e mëtejshëm.

 
Jugopetrol para 20 viteve kërkonte naftë në Valdanos PDF Print E-mail
Wednesday, 05 November 2014 17:54

Para plot 20 viteve kompania e derivateve Jugopetrol kishte kërkuar naftë në shumë zona në bregdet.

Jo larg nga Budva ato kishin mundur që të gjejnë naftë por jo në sasi për shfrytëzim komercial.

 
« StartPrev12345678910NextEnd »

Page 1 of 226

bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...