top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

feed-image Feed Entries
Sporti


Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto) PDF Print E-mail
Saturday, 01 November 2014 12:49

Edhe përkundër veshtirësive që përcjellin sportin e Ulqinit, konkretisht në këtë rast futbollistët, ditë më parë në Durrës u takuan në një ndeshje miqësore futbollistët e rinjë nga Ulqini dhe Tetova.

E gjitha kjo u realizua nga pasioni dhe dëshira e udhëheqësit e kësaj grupmoshe, dikur edhe vet ish futbollist Halil Dali Truma. Siç mësohet nga vet udhëheqësi i ekipit nga Ulqini, ulqinakët e rinjë fituan ndeshjen me rezultatin 3:2, edhe pse rezultati nuk ishte në rend të parë.

 
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër PDF Print E-mail
Friday, 24 October 2014 16:58

Deklarata e kryeministrit shqiptar Edi Rama rreth vendimit të sotshëm të UEFA-së

Sot UEFA mori një vendim që nuk bën drejtësi për çka ndodhi në stadiumin e Beogradit.


Duke thënë Shqipëria e humbet ndeshjen në tavolinë pse nuk u fut në fushë, ndërsa Serbia nuk i merr pikët pse tifozët hynë në fushë, UEFA ka vendosur një shenjë të padrejtë barazimi mes agresionit racist e dhunës fizike dhe pamundësisë psikologjike e fizike për të vazhduar ndeshjen.

 
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri PDF Print E-mail
Friday, 24 October 2014 12:54

Ndodhi ajo që përflitej prej ditësh nën zë dhe që i gjithë opinioni publik shqiptar i druhej. Shqipëria ka humbur ndeshjen 3-0 në tavolinë ndaj Serbisë, ndërkohë që kësaj të fundit i hiqen 3 pikë.


Ky është vendimi i Komisionit Disiplinor dhe të Etikës në UEFA dhënë sot në mëngjes për ndeshjen e ndërprerë në minutën e 41-të më 14 tetor në Beograd për eliminatoret e Kampionatit Evropian “Francë 2016”.

 
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO) PDF Print E-mail
Tuesday, 21 October 2014 21:52

Thirrjet skandaloze raciste ndaj shqiptarëve, nuk munguan edhe në ndeshjen e vlefshme për Ballkan Ligë, që Peja e luajti ndaj skaudrës nga Mali i Zi, Sutjeska.

Malazezët kanë fyer rëndë basketbollsitët shqiptarë të Pejës, me koret raciste:” Vrite, vrite shqiptarin”.

Gjatë gjithë ndeshjes, kishte edhe fyerje tjera ndaj basketbollsitëve të Pejës.

 
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto) PDF Print E-mail
Wednesday, 15 October 2014 11:48

SI U FESTUA NË ULQIN NDESHJA SHQIPËRI - SERB NGA TIFOZËT E SAJ ULQINAKË

Shkruan:  Muhamet Nika,


Përpjekja e parë sportive për të ringjallur ndeshjet e vjetra sportive në futboll ndërmjet dy kombëtareve, asaj të Serbisë dhe Shqipërisë në Beograd – shqiptarëve dhe serbëve,si dikur, pas luftës së Kosovës , u pa se dështoi. Takimi u zhvillua në kuadër të  evropianit. Si duket në këtë rast , u humb edhe karakteri i lojërave të vjetra sportive që organizoheshin në OLIMP ndërmjet qyteteve shtete të kohës.

 
« StartPrev12345678910NextEnd »

Page 1 of 46

bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...