top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

feed-image Feed Entries
Politika


68 vjet pas Hoxhës, Rama në Beograd PDF Print E-mail
Monday, 10 November 2014 13:39

Të hënën kryeministri shqiptar Edi Rama do të shkojë për vizitë zyrtare në Beogra që paraqet një ngjarje historike në marrëdhnjet diplomatike në mes Shqipërisë dhe Serbisë

Vizita e fundit e një udhëheqësi të shtetit shqiptar në Beograd ka qenë ajo e vitit 1946 kur janë takuar Enver Hoxha dhe Josip Broz Tito.

 
Në kërkim të zgjidhjes së statusit të Kohës javore - Mbahet mbledhja e grupit të punës të Kuvendit të Malit të Zi PDF Print E-mail
Friday, 07 November 2014 21:01

U mbajt takimi i gjashtë i Grupit të punës së Kuvendit të Malit të Zi për zgjidhjen e statusit të gazetës “Koha javore”

Grupi i punës i Kuvendit të Malit të Zi, i ngarkuar për zgjidhjen e statusit të gazetës “Koha javore”, ka mbajtur sot takimin e gjashtë në mjediset e Kuvendit të Malit të Zi.

Anëtarët e Grupit të punës së bashku me përfaqësuesit e Kuvendit të Malit të Zi, Ministrisë së Financave, Ministrisë së Kulturës, Ministrisë për të Drejtat e Njeriut dhe Pakicave dhe redaksisë së gazetës “Koha javore” kanë shqyrtuar çështjen e gjetjes së modelit të qëndrueshëm për funksionimin e gazetës “Koha javore”.

 
Maloku lavdëron veprimin e subjekteve shqiptare në lidhje me tabloidin albanofob “Informer CG” PDF Print E-mail
Friday, 07 November 2014 13:56

Vendimin e deputetëve të partive shqiptare në Parlamentin e Malit të Zi, të cilët kanë ngritur padi penale kundër “Informer CG” për shkak të teksteve ofenduese që kjo gazetë i ka bërë për popullin shqiptarë, e ka lavdëruar edhe publicist nga Kosova, Albinot Maloku.

 
Gjeka siguron Bardhin për mandatin e deputetit PDF Print E-mail
Friday, 07 November 2014 13:52

Kryetari i LD në MZ Mehmet Bardhi ke deklaruar se ka biseduar me kryetarin e Partisë demokratike Fatmir Gjekën dhe sa janë dakorduar se marrëveshja e koalicionit do të respektohet, që do të thotë se Bardhi prej javës së ardhshme do të jetë deputet.

 
Forca, PD, IQ dhe ASh ngrisin padi penale kundër “Informer CG” PDF Print E-mail
Thursday, 06 November 2014 13:06

Deputetet e partive shqiptare në Parlamentin e Malit të Zi, Genci Nimanbegu dhe Nikë Gjeloshaj kanë ngritur padi penale kundër “Informer CG” për shkak të teksteve ofenduese që kjo gazetë ka shkrua për popullin shqiptarë.Te dy deputet në konferencë për shtyp kanë deklaruar se është ngritur padi gjithashtu edhe për kryeredaktorin e “Informer CG” dhe dy gazetarët autor të këtij teksti.

 
« StartPrev12345678910NextEnd »

Page 1 of 202

bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...