top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Mbi 1.5 tonelatë qefull të zënë nga peshkataret shitet në kohë rekord (video) PDF Print E-mail
Saturday, 08 November 2014 23:43

Peshkataret ulqinak pasditen e te shtunes kanë arritu që në molin e plazhit të vogël të nxjerrin me shumë se 1,5 tonelata peshkë të llojit qefull.

Komentet për këtë rekord të këtij viti por ndoshta edhe më shumë janë të shumta. Por e verteta tjetër interesante është se i gjith peshku është shitur në kohë rekord dhe se në orët e mbrëmjes peshkataret ishin duke pastruar rrjetat për nisjen e radhës në peshkim.

 

Një video e postuar nga M.K. në FB paraqet atmosferen pas arritjes së peshaktareve në breg.

 

 

Comments 

 
0 #2 profile 2018-11-01 15:10
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

 
 
0 #1 Koçaret 2014-11-09 15:18
E mos të ishin Koçaret nga shqipnija, nuk do kishte as një kg peshk.
 

Add comment

Stafi portalit mbanë të drejtën e mospublikimit të komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit. Faleminderit për mirëkuptim.bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...