top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Gjeka siguron Bardhin për mandatin e deputetit PDF Print E-mail
Friday, 07 November 2014 13:52

Kryetari i LD në MZ Mehmet Bardhi ke deklaruar se ka biseduar me kryetarin e Partisë demokratike Fatmir Gjekën dhe sa janë dakorduar se marrëveshja e koalicionit do të respektohet, që do të thotë se Bardhi prej javës së ardhshme do të jetë deputet.

 

Bardhi për të përditshmen Dan edhe njëherë ka folur për marrëveshjen të nënshkruar me Fatmir Gjekën në vitin 2012, ku gjysma e mandatit të deputetit ti takojë Lidhjes demokratike.

 

 

Gjeloshaj nuk i'a lëshon vendin Bardhit?

Deputeti i Alternativës shqiptare Nik Gjeloshaj nuk do ja lëshojë vendin kreut të LD në MZ Mehmet Bardhit, pasi ajo nuk është paraparë në marrëveshjen e koalicionit, ka mësuar Vijesti nga një burim brenda koalicionit shqiptar.

Bashkëbiseduesi i Vijestit nga koalicioni shqiptar ka thënë se Bardhit me marrëveshje i takon gjysma e të hollave të cilat koalicioni i merr nga buxheti, gjersa Ash dhe Partia demokratike do të ndanin mandatin e deputetit.

Vetë Gjeloshaj nuk ka dashur të komentoj thëniet e Bardhit.

 

Poashtu gjatë ditës së premte rreth kësaj teme është deklaruar përsëri vetë Mehmet Bardhi për Analitika duke thënë se qendron pas deklaratës së tij duke shtuar se Gjeloshaj vet nuk ka deklaruar se nuk do ta lëshojë vendin. /Ulqini Online/

 

Comments 

 
0 #1 profile 2018-10-31 18:23
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

 

Add comment

Stafi portalit mbanë të drejtën e mospublikimit të komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit. Faleminderit për mirëkuptim.bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...