top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Mehme Bardhi përsëri deputet PDF Print E-mail
Thursday, 06 November 2014 12:55

Kryetari i LD në MZ Mehmet Bardhi  pritet që së shpejti të kthehet në parlamentin e Malit të Zi pasi deputetit aktual Nik Gjeloshaj i përfundon mandati bazuar në marrëveshjen ndërpartiake. Bardhi i ka deklaruar se mbledhja konstitutive e parlamentit të Malit të Zi është mbajtur me 6.11.2012 dhe se sot janë bërë dy vite nga ajo datë.

 

"Ne kemi qenë dakordu dhe atë e kemi të shkruar në marrëveshjen e Koalicionit Shqiptar për mandatin e përbashkët nga partnerët e koalicionit. Dy vitet e para funkcionin e kryer nga një përfaqësues të partnerëve tanë të koalicionit, pra Partia Demokratike dhe Alternativa Shqiptare, dhe dy vitet e mbetura të mandatit i përkasin LD-së. Ketu  nuk ka çka për të folur, situata është e qartë", ka tjënë  Bardhi, shkruan Dan.

Bardhi ka shtuar se pret që javën e ardhshme të marrë vendin e deputetit.

Foto ilustruese

 

Comments 

 
0 #4 profile 2018-10-27 15:33
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

 
 
0 #3 profile 2016-12-17 12:13
 
 
0 #2 luigi4235 2015-03-02 20:03
 
 
0 #1 luigi4235 2015-02-14 11:18
̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿
+++thatsafunnypic.com+++
 

Add comment

Stafi portalit mbanë të drejtën e mospublikimit të komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit. Faleminderit për mirëkuptim.bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...