top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Bukuroshet nga i gjithë globi mbrëmjen e së dieles në Ulqin - MISS TALENT SHOW 2014 PDF Print E-mail
Saturday, 01 November 2014 13:04

44 vajza, nga vende të ndryshme të botës, do të marrin pjesë këtë vit në edicionin e 41-të, të “Miss Globe”, i cili për të 11-in vit organizohet në Shqipëri.

Vajzat pjesëmarrëse kohë më parë kanë arritur në Shqipëri ato do të jenë aty deri me 8 nëntor, kur edhe do të jetë nata finale.

Për vajzat të cilat vijnë nga pesë kontinente të ndryshme, është hartuar turi turistik, që për këtë vit do të jetë Tirana, Vlora me historinë e saj,  një udhëtim me anije në Gjirin e Karaburunit, Llogoraja, tur me xhip safari në malin e Pilurit, Radhima e më pas grupi do të drejtohet për në veriun e Shqipërisë, për të ndalur në qytetin e Pukës.

Pas Pukës, konkurrentet e këtij viti janë duke qendruar në Ulqin dhe Ishullin Ada  dhe më pas kthim në Shqipëri, për tu ndalur në qytetin e Shkodrës, qytet ku mbrëmjen e 8 nëntorit do të zhvillohet finalja e madhe.

Me 2 nëntor vajzat bukuroshe dë të paraqiten para publikur ulqinakas në të ashtuquajturën MISS TALENT SHOW 2014.  Ky organizim do të mbahet në Sallën e madhe të Qendrës kulturore me fillim nga ora 18.

 

Comments 

 
0 #1 profile 2018-11-02 16:45
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

 

Add comment

Stafi portalit mbanë të drejtën e mospublikimit të komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit. Faleminderit për mirëkuptim.bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...