top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO) PDF Print E-mail
Tuesday, 21 October 2014 21:52

Thirrjet skandaloze raciste ndaj shqiptarëve, nuk munguan edhe në ndeshjen e vlefshme për Ballkan Ligë, që Peja e luajti ndaj skaudrës nga Mali i Zi, Sutjeska.

Malazezët kanë fyer rëndë basketbollsitët shqiptarë të Pejës, me koret raciste:” Vrite, vrite shqiptarin”.

Gjatë gjithë ndeshjes, kishte edhe fyerje tjera ndaj basketbollsitëve të Pejës.

 

Në linkin e mëposhtë, mund t’i shikoni ofendimet e malazezëve drejtuar basketbollistëve të Pejës./Indeksonline/

 

Comments 

 
0 #1 larg-nga-ulqini 2014-10-21 22:08
malazezet vazhojne punen e vllaut te madh. Ketu shifet se Europa i injorone shqiptaret
 

Add comment

Stafi portalit mbanë të drejtën e mospublikimit të komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit. Faleminderit për mirëkuptim.bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...