top
logo

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik PDF Print E-mail
Friday, 10 October 2014 13:36

Organizata Turistike e Ulqinit ne bashkepunim me Ministrine e turizmit si dhe Komunen e Ulqinit organizon manifestimin D olcinium International qe do te mbahet prej 16 deri me 19 tetor. Me kete manifestim Organizata Turistike do ta shpalle zyrtarisht te mbyllur sezonin turistike per vitin 2014 dhe njeherit do te fillojue kampanjen per vitin 2015.


Pjesa e pare e ketij manifestimi eshte Dita e Sheges e cila do te mbahet ne Katerkolle me 16 tetor...Pasi qe anojme qe te zhvillohet turizmi rural, mbajtja e ketij manifestimi do te kete efekt pozitiv ne promovimin e ofertes turistike pasi qe edhe do te vizitohet edhe qyteti i vjeter i Shasit. Kjo pjese do te perfundoje me shfaqjen e ansamblit Shota.

Pjesa e dyte e eketij manifestimi eshte me 17 tetor ku eshte planifikuar koncert i madh folklorik me 15 Shoqata kulurore nga Mali i Zi, Srbija, BiH, Maqedonia, Shqiperia, Kosova, Rumania, Polonia, Kroacia, Bulgaria etj. Koncerti do te filloje me nje defile nga qendra e qytetit dhe koncerti do te mbahet ne sheshin nen muret Kalase me fillim ne ora 17.00h.

Pjesa e trete dhe nata finale e ketij manifestimi madheshtor do te perfundoje me 18.tetor me degustimin e kuzhines tradicionale te Ulqinit si dhe me koncertin e madh muzikor ku do te marrin pjese Ardian Lulgjuraj me bendin e tij si dhe kengetari i njohur i Malit te Zi Sergej Qetkoviq.

Ftojme te gjithe qe te marrin pjese ne kete manifestim madheshtor qe organizohet per te paren here nga Organizata Turistike e Ulqinit.

 

Comments 

 
0 #1 beni 2014-10-11 04:42
po pse eshkruat emrin e keti far sergeje

me germa ma te mdhaja se emrin e Adianit a ish burr ma i mir a
 

Add comment

Stafi portalit mbanë të drejtën e mospublikimit të komenteve që thyejnë rregullat e komunikimit. Faleminderit për mirëkuptim.bottom
top

Opinione

Reforma në politikën fiskale dhe vullnet për decentralizim
Sulejmani: Konstandini si fenomen që krekoset prej fëmijërisë
E përbashkëta që ndan shqiptarët
Ron Salaj: Klik lajmet, protesta digjitale dhe forenzika digjitale
Fadil Kraja: R R Ë N J Ë T ...
Simbolika e nëntorit

Turizëm

Video reportazh nga D'Olcinium International Festival
Flamujt përkrah njëri-tjetrit - D'Olcinium International Festival paqton Ballkanin
Mbahet kuvendi i OT të Ulqinit - Ja emrat e anëtarëve të këshillit ekzekutiv por edhe të atyre që nuk kaluan (foto)
OT e Ulqinit gjatë festivalit D olcinium International do të shpallë zyrtarisht te mbyllur sezonin turistik
Me 16 - 18 tetor OT e Ulqinit organizon Dolcinium International Festival

Diaspora

Politika e shumicës ndaj pakicës gjatë kalimit në demokraci
Nëntë shoqata unifikojnë programin për cështjen kombëtare
Gjekë Gjonlekaj, faqja e bardhë e Trieshit në Amerikë
Miqtë e shqiptarëve, në kongres dhe senatin e SHBA janë fitues
Video/emisioni: Çfarë u tha e çfarë vëndosen shoqatat shqiptare nga Mali i Zi në Michigan

Sporti

Ulqini dhe Tetova takohen në Durrës - Ndeshje miqësore e futbollistëve të rinjë (foto)
Edi Rama: Shqipëri - Serbi vitin e ardhshëm në Shkodër
Dhuna 3 UEFA 0 - Ja vendimi i UEFA-së për ndeshjen Serbi - Shqipëri
Nikshiq: Në ndeshjen e basketbollit Sutjeska – Peja kore raciste ”Vrite, vrite shqiptarin”(VIDEO)
Si u festua në Ulqin ndeshja Shqipëri - Serbi (foto)

bottom
please...